Modrá epopej

Používání kopírovacího papíru pro přenos tetovacího motivu na kůži je běžné v tetovacích salonech po celém světě. Jednotlivé motivy jsou protlačovány vedle sebe tak, jak postupně mizí modrá barva. Papíry většinou končí vyhozené jako nepoužitelný odpad.

Během mé práce tatéra jsem si začal tento odpad schovávat a sbírat všechny kopíráky, které vznikaly. Po dobu několika let jsem je používal pro vlastní práci a moje práce se postupně mísila s rukopisem mých kolegů. Zpočátku jsem o tom nepřemýšlel, ale postupně jsem si začal uvědomovat výtvarnou a obsahovou sílu takto vzniklého zápisu. Pochopil jsem ho jako archiv jednotlivých osobností a jejich záznam v čase. Začal jsem více uvažovat o jednotlivých kompozicích a vybíral jsem si místa, kam umístím svůj návrh. Přistupoval jsem k nim s nějakým výtvarným záměrem svého druhu. Časem tak vznikl grafický soubor, který vnímám jako samostatně fungující dílo. 

Všechny tyto obrazy mají něco společného, mají v sobě zapsány výkřiky, myšlení a pocity stejně jako trendy. Texty a obrazová část jsou záznamem z obdobý 2011 – 2014.

Blue epopee

The use of copy paper in transfering a tattoo motif onto skin is common in tattoo parlors around the world. The motifs are lined up next to each other to be traced until there is no blue color left. These papers mostly end up in the trash as useless waste.

During the years of working as a tattoo artist I began to collect these useless pieces of paper using them for my own works, which gradually blended with the styles of my colleagues. I haven’t really given it much though then but eventually I saw the artistic and abstract value of such a form.I understood it as an archive of individualities and their states at certain times. I began to dissect each composition and choose the right spots to insert my own designs.My actions began to take form of a certain artistic intention. It didn’t take long before it became a graphical anthology, which I view as an independently functioning work of art.

All of these pictures have something in common. They are recordings of cries, thoughts and feelings, while also of trends.The words and visual parts are records of the years 2011 – 2014.

Ryder

Čerstvě o kus barevnější se fotí se svojí holkou, která předstírá mojí práci.

Oblečená do černýho prádla a gumovejch rukavic mu míří na páteř tetovacím strojkem, jakoby to byla pistole,

na tváři výraz Playmate of the year, chce vám natočit zmrzlinu, ale neví jak.

Přizvanej fotograf celou kompozici zachycuje v barokní náladě

a současně stíhá aranžovat snowboardový cajky jako kulisu. 

Chovatel

Doma jsem zkoušel, jak bude reagovat na tetování.

Stoupnul jsem si k terárku bez trička 

a čekal, jestli si všimne toho mýho leguána co mám teď na hrudníku.

Chvíli koukal a pak začal nafukovat ten lalok, co má na krku a zvedat hlavu.

Tohle leguáni dělaj, když sou nasraný 

– samec na samce.